آموزش خداحافظی کردن در زبان انگلیسی

How to say good-bye in English

در جلسات قبلی با هم نحوه سلام و احوال پرسی کردن در زبان انگلیسی را یاد گرفتیم. همچنین آموختیم که به جای کلمه Hello می‌توانیم از کلمات جایگزین دیگری نیز استفاده کنیم. حال در این جلسه می‌خواهیم یاد بگیریم در زبان انگلیسی برای خداحافظی کردن از طرف مقابل باید از چه ساختار و کلماتی استفاده کنیم. در ادامه با آموزش‌های این جلسه همراه باشید:

ساده و پرکاربرد اما …

ابتدا بیایبد با هم نحونه خداحافظی کردن در زبان فارسی خودمان را بررسی کنیم. پرکاربرد ترین راه برای این امر استفاده از همین کلمه «خداحافظ» می‌باشد. به طوری که درصد بسیار بالایی از خداحافظی‌های بین افراد حول همین کلمه و مشتقات آن شکل می‌گیرد. در زبان انگلیسی هم دقیقا کلمه‌ای وجود دارد که استفاده از آن معمولی‌ترین و در عین حال پراستفاده ترین راه برای خداحافظی کردن بوده و هست. کلمه good-bye یا به اختصار bye.

به کار بردن این کلمه بسیار ساده و راحت می‌باشد و پیچیدگی خاصی ندارد. برای این کار کافی است مطابق مثال زیر عمل کنید:

Ali : Good-bye (bye) Morteza.

Morteza: Good-bye (bye) (Ali).

خداحافظی حرفه‌ای تر

در زبان انگلیسی عبارات دیگری هم هستند که می‌توانیم از آن‌ها برای خداحافظی کردن نیز استفاده کنیم. (معادل کلماتی نظیر «می‌بینمت» یا بدرود» در زبان فارسی) برای آشنایی با این کلمات ابتدا فایل صوتی زیر را گوش دهید. (این فایل ۴ قسمت بوده و هر قسمت آن متناسب با تصویر مربوطه می‌باشد)

همانگونه که در فایل صوتی و تصاویر بالا مشاهده کردید، در زبان انگلیسی می‌توانیم از عبارات زیر به عنوان جایگزین یا حتی مکمل برای کلمه Good-bye استفاده کنیم:

  • see you later (بعدا می‌بینمت)
  • have a nice day (روز دلپذیری داشته باشین)
  • have a good evening (عصر خوبی داشته باشی)
  • good night (شب خوش)

تمرین در منزل

فایل صوتی را دوباره play کنید و سعی کنید خودتان را به جای افراد بگذارید. سپس با تکرار جملات، روش‌های خداحافظی کردن در زبان انگلیسی را با خود تمرین کنید.

سخن پایانی:

در زبان انگلیسی کلمات فراوانی وجود دارند که می‌توانیم از آنها به عنوان جایگزین برای کلمه good-bye استفاده کنیم. مواردی که در بالا ذکر شد جزو مهم‌ترین و کاربردی‌ترین موارد بودند. یادگیری همین کلمات برای این سطح کافی است. با سایر عبارات این چنینی در سطوح بالاتر و مقالات مرتبط آشنا خواهید شد.